Oferta dla szkół

Zapraszamy na cykl wycieczek geologiczno – mineralogicznych po Krainie Wygasłych Wulkanów znajdującej się w Górach Kaczawskich. Można tu znaleźć przepiękne okazy skał i minerałów, oraz dowiedzieć się więcej o wyjątkowo ciekawej budowie geologicznej Góry Kaczawskich.

Nauka w szkole to nuda, ale w Krainie Wygasłych Wulkanów to już co innego. Każdą z proponowanych wycieczek poprowadzi wykwalifikowany instruktor  lub  przewodnik kaczawski, który zadba o to, aby poznali Państwo wyjątkową przeszłość, miejscowe legendy i ciekawe zbytki historyczne, przyrodnicze oraz geologiczne. Uczestnicy dowiedzą się sporo na temat wulkanów i geologii oraz będą mieli okazję przemienić się w poszukiwaczy skarbów Ziemi. O merytoryczną oprawę części geologicznej zadbają rasowi geolodzy, którzy w bardzo przystępny sposób pokażą Państwu wspaniały świat minerałów i skał Gór Kaczawskich.

Podczas naszych wycieczek i warsztatów dowiedzą się Państwo jak powstają wulkany, dlaczego powstały akurat tutaj oraz jakie to miało konsekwencje dla otaczającej nas przyrody. Cofniemy się w czasie o około 100 000 000 lat kiedy to cały rejon pokrywało płytkie ciepłe morze kredowe. Jedną z atrakcji wycieczek będzie poszukiwanie minerałów w tym również agatów, bowiem ten region, to najciekawsze i najbogatsze w Europie miejsce występowania tych minerałów.

Przygotowaliśmy dla Państwa różne warianty tak by każda wycieczka była urozmaicona zarówno pod względem atrakcji turystycznych jak i geologicznych. Trasy i zajęcia są przygotowane pod kątem wieku uczestników, tak by każdy mógł cieszyć pięknem przyrody nie zważając na przebyte kilometry.

 

Podwodne wulkany i nie tylko


Trasa: Grodzik – Radzimowice – Wojcieszów – Miłków – kamieniołom „Gruszka”...

Więcej

Słońce nad wulkanem


Trasa: ” Wilcza Góra” – Wołek – „Organy Wielisławskie” – kamieniołom „Gruszka”...

Więcej

W agatowym raju


Trasa: Ostrzyca – Łomy – „Organy Wielisławskie”...

Więcej

Z wulkanu na wulkan


Trasa: Przeździedza – Ostrzyca - "Organy Wielisławskie"...

Więcej

Na dnie morza kredowego


Czaple - Wioska Piasku i Kamienia - spacer po dnie morza kredowego - geologiczna przygoda dla każdego...

Więcej

Piaskowy zawrót głowy


Piaskowy zawrót głowy - geoatrakcje - edukacja i zabawa w jednym....

Więcej

Słodka GEOprzygoda


Słodka GEOprzygoda, czyli nauka geologi w łatwy i przyjemny sposób ze słodkim akcentem...

Więcej

Wulkanizm na dwa sposoby


Trasa: Rezerwat „Ostrzyca Proboszczowicka" - Wołek – „Organy Wielisławskie " – kamieniołom „Gruszka”...

Więcej